İZMİRLİ SANATÇILAR BİRLİĞİ DERNEĞİ’NDEN KARMA SERGİ...

İzmirli Sanatçılar Birliği Derneği-Plastik Sanatlar bölümü üyelerinden yirmi dört sanatçının katıldığı karma sergi Narlıdere AKM Sergi Salonunda açıldı. Güzelbahçe ve Narlıdere Belediye Başkanlarının da katılımıyla açılan sergide resim, heykel, seramik ve karikatürden oluşan elliyi aşkın eser izleyiciden tam not aldı.. Dernek yönetim kurulu üyelerinden 200 eseri TRT repertuarında çalınan  “Aşk rüyadır çok zaman-üzüldüğün şeye bak” isimli şarkının da sahibi Yalçın Benlican eserlerinden bazılarını okudu.

   Akademi Değerli hocalarından Alfia Besler güzel sesi ve kemanı ile,  resimleri ile de katkıda bulunan Tacettin Özmen piyanosu ile, İrfan Ünsal’ın da gitarı ile çektikleri müzik ziyafetine ilerleyen saatlerde izleyiciler de eşlik ettiler. 

   İzmirli Sanatçılar Birliği Derneği’nin Plastik Sanatlar Bölümü Sorumlusu Ressam Hülya Sezgin, serginin 3 Nisan gününe kadar gezilebileceğini ve benzer etkinlikleri yıl boyunca sürdüreceklerini ve tüm sanatseverleri beklediklerini söyledi.

  Sergiye resimle katılan sanaçılar: Armağan Altay, Atanur Meriç, Buket Akkaya, Evlin Öztürk, Hamide İyigün, Hatice Aydoğan, Hazbiye Güngörürler, Hülya Sezgin, İbrahim Pabuşcu, Neşe Tankaya, Nevin Önen, Serap Yalçın, Sevim Koç, Şükran Üst, Taci Özmen, Uğur Şakre, Vicdan Şarlak . Seramik sanatçıları: Cavidan Keçik, Emel Öztürk, Gülcan Peker, Kevser Gülşen, Tülin Akarca Heykelde; Mesut Akçay, karikatürde ise Mustafa Yıldız yer aldı.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
5207 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

 Tüm Yarışmalar

ARTICLES - MAKALELER

 Benzer Karikatürler

MAGAZINES - DERGİLER

 YENİ AKREP 96

 Zikison 2009

Hop Cartoon 13

 Mesaj Panosu